Kurzy

Kurz řemeslných technik

Kurz řemeslných technik

Kurz řemeslných technik pro všechny, kteří neumí zahálet ... Podrobné informace v popisu níže ...

Vaše cena: 1 200,00 Kč

Přihláška na kurz

Vyplňte prosím níže uvedené údaje:

Kurzy řemeslných technik

 

Vítejte všichni, kdo máte zájem tvořit, zkusit něco nového nebo se více věnovat svému oblíbenému řemeslu. A zároveň strávit víkend v klidném místě na chalupě v Krkonoších.

Termíny pro jaro 2018

13. - 15. 4. 2018   technika malování na hedvábí, drátování
22. - 24.6.2018 Nabídku technik rozšiřujeme:

SÍŤOVÁNÍ
, PATCHWORK, DRÁTOVÁNÍ, SMALTY

Doba výuky: 14 hodin

Cena kurzu: 1 200 Kč

 

Obvykle nejsou vyhlášeny techniky pro jednotlivé termíny, pokud Vás zajímá tkaní, šití, batika a textilní tisk nebo speciálně i malování na hedvábí, můžete se přihlásit. Buďto se sejdou zájemci o jednu techniku, nebo se budeme věnovat více technikám. Prostoru v chaloupce je dost. 

Termín i techniku Vám potvrdíme na základě Vaší přihlášky.

 

Co si můžete vyzkoušet:

Tkaní - a to jak na stavech (k dispozici jsou dva), tak na rámech nebo kartonu. Oblíbené jsou i rámečky pro šikmé tkaní (tkaní jednou nití), kolíkový nebo hřebenový stávek.

Nemáte-li s tkaním zkušenosti - nevadí, probereme základy teorie, utkáme vzorníček na kartonku a na stav také dojde. Určitě zvládnete malý výrobek. Rámečky a tkací jehly je možné zakoupit.

Barvení, batika, textilní tisk - můžete si např. vyrobit sítotiskovou šablonku, tiskátka na textil, a vytvořit vlastní originální textilii. Jednoduché výtvory bude možné i ušít (polštáře, tašky).

Malování na hedvábí - vyzkoušíte různé techniky, které se na hedvábí uplatní, od batiky po malbu.

Šití - ušijete si jednoduchý oděv (halenka, šaty, sukně), tašku či polštář. Máme na chaloupce dva šicí stroje, základní potřeby, látky, případně doporučíme, kam jít cestou nakupovat.

Patchwork - zvládneme základy, rychlé postupy, trapunto, šití přes papír a další techniky.

Tiffany - vytvoříte vitráže, šperky pro sebe i přátele.

Síťování - vyrobíte si moderní a praktickou síťovku, šálku a spoustu dalších možností, stačí se naučit jeden uzel.

Drátování - potřebujete originální svícen, misku, nebo spíše náramek, něco nového na krk? Drátujte. Před vánoci jsou aktuální zvonečky, na velikonoce drátujeme krasličky ...

Do budoucna je možné rozšíření nabídky o další techniky.

Na výrobky z kurzů se můžete podívat do fotogalerie:

 

Materiály si můžete přivézt vlastní, nebo si zakoupit ze zásob u nás na chaloupce. Hedvábí je třeba si předem objednat - alespoň týden před kursem.

 

Kurzy jsou víkendové, začínají v pátek kvečeru příjezdem na chalupu a končí v neděli odpoledne. Výuka začíná v pátek podle příjezdů (19 - 20 hod) v sobotu dopoledne (9-12 hod) po obědě (14 - 18 hod) a v neděli dopoledne (9-15) hod. Časový program však můžeme upravit, aby Vám co nejvíce vyhovoval.

V ceně kurzu je výuka a ubytování, stravování je vlastní, v chalupě je kuchyňka, ve vsi dvě hospůdky, kde se vaří.

Počet míst na kurzu je obvykle do pěti účastníků. Pro ubytování máme pokojík pro tři hosty s vlastní koupelnou, zbývající osazenstvo se ubytuje ve světnici, kde se i pracuje. Koupelnu mají vlastní ...

Ideálně se na jednotlivém kurzu zabýváme jednou technikou, ale můžeme se domluvit i na jiných variantách. Podobně, máte-li již konkrétní představu, co byste chtěli dělat, neváhejte se domluvit předem, ať se můžeme co nejlépe připravit.

Pokud bude přát počasí, nemusíme sedět pouze v chalupě, pracovat se dá venku, a okolí nabízí spoustu krásných míst k procházce, výletu nebo i horské tůře. Práci pak můžeme dohnat večer.

A kamže Vás to vlastně zvu - budeme na Jestřabí v Krkonoších, v malebné vesničce, o které jsou první písemné zmínky již z roku 1492. V pátek můžete přicestovat přímo do Jestřabí autobusem, jinak vlaky i autobusy jezdí do Poniklé vzdálené 6 km. Případný odvoz lze domluvit. Autem můžete přicestovat též, parkuje se u chalupy.

Přihlášky můžete zasílat na kontaktní adresu nebo je zadat přímo v e-shopu. Cena kurzu je 1200 Kč.

https://www.barevny-obchudek.cz/kurzy/

Těšíme se na Vás všechny u nás v zelené chaloupce www.zelena-chaloupka.cz/

 

Veronika a MášaVíce zde: https://www.barevnepohlazeni.cz/kalendar-akci/